X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„MIEJSCÓWKA Z DWÓJKĄ” – KUROPACZEWSKI, FRĄCKIEWICZ I MILER GRAJĄ SCHNITTKEGO

Piątek, 22 października 2021

– Zapraszam do wysłuchania koncertu, który specjalnie dla Państwa nagraliśmy w katedrze gnieźnieńskiej, uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Europie  – mówi gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, który w najbliższej „Miejscówce z Dwójką” wystąpi razem z akordeonistą Maciejem Frąckiewiczem i perkusistą Bartłomiejem Milerem. Premiera wydarzenia w sobotę 23 października w „Miejscówce z Dwójką” na antenie Programu 2 oraz – w formie streamingu wideo – na Facebooku, stronie dwojka.polskieradio.pl i kanale YouTube stacji. Początek o godz. 19.00.  Gitarzysta Łukasz Kuropaczewski jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Piotra Zaleskiego. W 2008 roku ukończył studia w klasie Maestro Manuela Barrueco w Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w Baltimore. Jako kameralista gra m.in. z Orion String Quartet (USA), Avim Avitalem (Izrael), Chen Reiss (Izrael), Richardem Galliano (Francja). Prowadzi kursy i lekcje mistrzowskie na festiwali gitarowych i uniwersytetach w Europie i obu Amerykach. W 2018 roku wygrał konkurs na profesurę w Kunstuniversität w Grazu, gdzie obecnie pracuje. Nagrał pięć płyt, z których trzy ostatnie („Polish Music”, „Aqua e Vinho” i „Nocturnal”) otrzymały nominacje do Fryderyków. Dokonał wielu premier polskich i światowych takich kompozytorów jak Aleksander Tansman, Krzysztof Meyer, Angelo Gilardino, Marc Neikrug, Henryk Mikołaj Górecki.

Akordeonista Maciej Frąckiewicz studiował na UMFC w Warszawie, ESCMUC w Barcelonie, HFM Detmold oraz FUDK w Essen. Od 2018 roku prowadzi klasę akordeonu w Hochschule für Musik w Detmold, regularnie wykłada też w ramach kursów mistrzowskich w Europie i Azji. Występował jako solista z towarzyszeniem wielu orkiestr symfonicznych. Zdobył nagrody na licznych międzynarodowych konkursach akordeonowych, w tym Certamen Internacional de Acordeón Arrasate Hiria w Hiszpanii (2012). Ma w swoim dorobku ponad 90 prawykonań. Do tej pory nagrał 6 autorskich płyt, a na ponad 10 pojawił się gościnnie.

Bartłomiej Miler  ukończył studia w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie w klasie perkusji Jeana Geoffroya. Pracuje jako asystent klasy perkusji klasycznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prowadzi warsztaty i masterclass na polskich uczelniach muzycznych. Jest multiinstrumentalistą, który swoje umiejętności gry na klarnecie, klarnecie basowym, fortepianie, perkusji klasycznej i rozrywkowej wykorzystuje w różnych eksperymentach i projektach muzycznych. Występuje jako kameralista i muzyk orkiestrowy, m.in. z orkiestrą l’Autunno pod batutą Adama Sztaby i jako gość z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus. Zdobywał nagrody na licznych konkursach w kraju i zagranicą. Jest stypendystą miasta Poznania za propagowanie sztuki perkusyjnej oraz za międzynarodowy projekt pandemiczny „If Only I…” z czerwca 2020 roku.

Artyści, podczas wspólnego występu w ramach „Miejscówki z Dwójką”, wykonają przede wszystkim innymi utwory Alfreda Schnittkego – radziecko-niemieckiego kompozytora II połowy XX wieku. 

  • Transmisja koncertu  w sobotę 23 października o godz. 19.00 –  na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo –  na stronie dwojka.polskieradio.pl, Facebooku Dwójki i kanale YouTube stacji.
« wstecz