X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XIII KONKURS CHOPINOWSKI – JAKUB KUSZLIK LAUREATEM NAGRODY POLSKIEGO RADIA ZA WYKONANIE MAZURKÓW

Czwartek, 21 października 2021

Laureatem specjalnej nagrody Polskiego Radia w wysokości 5 tys. euro, przyznawanej za najlepsze wykonanie mazurków podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, został reprezentant Polski – Jakub Kuszlik. Wyróżnienie przyznawane jest przez Polskie Radio już od I Konkursu – w 1927 roku. Pianista odbierze nagrodę w czwartek 21 października wieczorem w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie odbędzie się I Koncert Laureatów. Transmisja wydarzenia od godz. 19.00 na antenie Dwójki i – w formie streamingu wideo – na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych stacji.

XVIII Konkurs Chopinowski za nami. Laureatem I nagrody został Bruce (Xiaoyu) Liu reprezentujący Kanadę. II nagrodę – ex aequo – zdobyli Alexander Gadjiev i Kyohei Sorita, zaś III nagrodę otrzymał Martin Garcia Garcia. IV nagrodę przyznano – ex aequo – Aimi Kobayashi z Japonii i Jakubowi Kuszlikowi z Polski, który został wyróżniony również przez Polskie Radio za wykonanie mazurków. W przeszłości nagrodę tę otrzymali m.in. Garrick Ohlsson, Krystian Zimerman, Rafał Blechacz i Kate Liu.

Jakub Kuszlik w grudniu skończy 25 lat. Jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń. Na koncie ma m.in. zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Top of the World” w Tromso. W 2017 r. wystąpił z recitalem chopinowskim w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Rok później, wraz z orkiestrą Filharmonii Narodowej, wykonał Koncert fortepianowy a-moll op. 17 I.J. Paderewskiego. Występował także za granicą, m.in. w Niemczech, Norwegii i na Islandii, a także w Japonii i USA.

***

Od 3 października br. 87 pianistów z całego świata współzawodniczyło w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim im. Fryderyka Chopina. Występy uczestników oceniało międzynarodowe jury w składzie: Dmitri Alexeev, Sa Chen, Dang Thai Son, Akiko Ebi, Philippe Giusiano, Nelson Goerner, Adam Harasiewicz, Krzysztof Jabłoński, Kevin Kenner, Arthur Moreira-Lima, Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, John Rink, Wojciech Świtała i Dina Yoffe.

Program 2 Polskiego Radia, współorganizator wydarzenia, transmitował całość Konkursu Chopinowskiego – wszystkie przesłuchania w każdym z etapów i wszystkie koncerty – począwszy od uroczystego wieczoru inauguracyjnego, aż po koncerty laureatów (21-23 października). Codzienne transmisje wzbogacane były bieżącymi informacjami, relacjami oraz rozmowami – z jurorami, uczestnikami Konkursu i ekspertami – nadawanymi również ze specjalnego Studia Konkursowego Programu 2 Polskiego Radia w Filharmonii Narodowej. 

Poświęcone Konkursowi pasma emitowały również: Polskie Radio Chopin oraz Jedynka, Trójka, Czwórka i Polskie Radio dla Zagranicy. Transmisje wideo z konkursu inauguracyjnego i konkursów laureatów, a także transmisje wideo ze wszystkich przesłuchań znaleźć można w specjalnym serwisie konkurschopinowski.polskieradio.pl

  • Wywiad z Jakubem Kuszlikiem do obejrzenia  tutaj
« wstecz