X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

OSTATNI TYDZIEŃ PRZESYŁANIA ZGŁOSZEŃ NA KONKURS II NASZE MUZYCZNE ŹRÓDEŁKO

Poniedziałek, 18 października 2021

To już ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń na Konkurs „II Nasze Muzyczne Źródełko”. Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej adresują go do dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujących rodzin oraz zespołów amatorskich, które uwielbiają muzykę ludową i folkową.  Zgłoszenia można nadsyłać do niedzieli 24 października. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Tylko do niedzieli 24październikaPolskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej przyjmują zgłoszenia do Konkursu „II Nasze Muzyczne Źródełko”.  Konkurs adresowany jest do tych, którym bliska jest muzyka ludowa i folkowa. Zainteresowani udziałem zostaną zakwalifikowani według czterech kategorii: dzieci od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa zespołu. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór ludowy lub folkowy, a następnie gotowy plik w wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Utwory mogą być własną wersją istniejącej już piosenki (tzw. cover) Tylko do niedzieli 24październikaPolskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej przyjmują zgłoszenia do Konkursu „II Nasze Muzyczne Źródełko”.  Konkurs adresowany jest do tych, którym bliska jest muzyka ludowa i folkowa. Zainteresowani udziałem zostaną zakwalifikowani według czterech kategorii: dzieci od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa zespołu. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór ludowy lub folkowy, a następnie gotowy plik w wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Utwory mogą być własną wersją istniejącej już piosenki (tzw. cover) lub napisaną i nagraną przez siebie piosenką autorską. Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu.  Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października.

Lista finalistów ogłoszona zostanie 31 października w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzców spośród finalistów, wyłonionych przez jury ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Od 31 października do 14 listopada będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę konkursu. Nazwiska laureatów poznamy 21 listopadaNagrodą jest występ na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

W tym roku w jury zasiadają: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Hanna Szczęśniak – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Paula Kinaszewska - aktorka, skrzypaczka i wokalistka, prowadząca zespół „Wesołe Mazurki z Pragi”, z którym wykonuje nasz rodzimy folklor, liderka zespołu „WoWaKin” oraz jej syn Józio Woźniak – od małego związany z muzyką ludową, a także Piotr Dorosz - etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycję „Źródełko" w Polskim Radiu Dzieciom.

« wstecz