X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

TRANSMISJE FINAŁOWYCH KONCERTÓW XVIII KONKURSU CHOPINOWSKIEGO W DWÓJCE – POLACY W STAWCE

Poniedziałek, 18 października 2021

Wielkie święto światowej pianistyki – XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina – wkracza w decydującą fazę. Przed 12 uczestnikami, którzy zakwalifikowali się do finału Konkursu, ostatnie prezentacje. Zmagania młodych artystów w dniach 18-20 października można oglądać – dzięki streamingowi wideo na stronie Programu 2 Polskiego Radia – lub słuchać  na antenie Dwójki. Pierwsza sesja finałowa już w poniedziałek 18 października od godz. 18.00. Otworzy ją Kamil Pacholec, który wraz z drugim Polakiem – Jakubem Kuszlikiem – walczy o zwycięstwo w Konkursie.

Finał XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina rozpocznie się 18 października i potrwa do 20 października. Przesłuchania konkursowe będą się odbywać od godz. 18.00. Tym razem pianiści staną przed wyzwaniem wykonania Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 lub Koncertu fortepianowego f-moll op. 21.

Do finałowego etapu zakwalifikowało się 12 pianistów: Kamil Pacholec, Hao Rao, Kyohei Sorita i Leonora Armellini (przesłuchania w poniedziałek 18 października); J J Jun Li Bui, Alexander Gadjiev, Martin Garcia Garcia i Eva Gevorgyan (zagrają we wtorek 19 października); Aimi Kobayashi, Jakub Kuszlik, Hyuk Lee i Bruce (Xiaoyu) Liu (sesja w środę 20 października).

Podczas przesłuchań XVIII Konkursu Chopinowskiego pianistom przysłuchuje się jury w składzie: Dmitri Alexeev, Sa Chen, Thai Son Dang, Akiko Ebi, Philippe Giusiano, Nelson Goerner, Adam Harasiewicz, Krzysztof Jabłoński, Kevin Kenner, Arthur Moreira-Lima, Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, John Rink, Wojciech Świtała i Dina Yoffe.

Wyniki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina poznamy w środę 20 października późnym wieczorem. W dniach 21-13 października odbędą się koncerty laureatów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Program 2 Polskiego Radia, współorganizator wydarzenia, transmituje całość Konkursu Chopinowskiego – wszystkie przesłuchania w każdym z etapów i wszystkie koncerty – począwszy od uroczystego wieczoru inauguracyjnego, aż po koncerty laureatów (21-23 października). Codzienne transmisje wzbogacone są bieżącymi informacjami, relacjami oraz rozmowami – z jurorami, uczestnikami Konkursu i ekspertami – nadawanymi również ze specjalnego Studia Konkursowego Programu 2 Polskiego Radia w Filharmonii Narodowej. 

Poświęcone Konkursowi pasma zaplanowały również: Polskie Radio Chopin oraz Jedynka, Trójka i Czwórka. Transmisje wideo z konkursu inauguracyjnego i konkursów laureatów, a także transmisje wideo ze wszystkich przesłuchań znaleźć można w serwisie konkurschopinowski.polskieradio.pl

Podczas I Koncertu Laureatów – w czwartek 21 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej – Polskie Radio wręczy swoją nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków. Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę radiowego już od I Konkursu – w 1927 roku.  

« wstecz