X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

85. ROCZNICA URODZIN OSIECKIEJ W TRÓJCE – PIOSENKI POETKI W SPECJALNEJ AUDYCJI ZE STUDIA IM. A. OSIECKIEJ I PODCZAS UROCZYSTEGO KONCERTU ZE STUDIA IM. W LUTOSŁAWSKIEGO

Wtorek, 5 października 2021

85. ROCZNICA URODZIN OSIECKIEJ W TRÓJCE – PIOSENKI POETKI W SPECJALNEJ AUDYCJI ZE STUDIA IM. A. OSIECKIEJ I PODCZAS UROCZYSTEGO KONCERTU ZE STUDIA IM. W LUTOSŁAWSKIEGO


 

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na wyjątkowe wydarzenia wypełnione wspomnieniami o Agnieszce Osieckiej. Wybitnej poetce, która przez wiele lat związana była z publicznym nadawcą – m.in. jako prowadząca Radiowe Studio Piosenki – Trójka zadedykuje sobotni wieczór, 9 października, w 85. rocznicę urodzin artystki.

 

W programie: audycja specjalna połączona z koncertem „Życia rysy – Agnieszka Osiecka” – nadawana na żywo ze studia jej imienia i prowadzona przez Romana Dziewońskiego – oraz uroczysty koncert „To, co najpiękniejsze”. Transmisja obu wydarzeń na antenie Programu 3, w mediach społecznościowych stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Podczas uroczystego koncertu z cyklu „To, co najpiękniejsze. Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (początek o godz. 20.00) zaśpiewają: Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Monika Borzym, Iza Połońska, Igor Herbut, Janusz Radek i Marcin Januszkiewicz. Artyści wykonają ponadczasowe piosenki z tekstami Osieckiej, jak m.in.: „Na całych jeziorach Ty”, „Zielono mi”, „Nim wstanie dzień”, „Wariatka tańczy”, „Okularnicy”, „Ludzkie gadanie”, „Uciekaj moje serce”, czy „Niech żyje bal”. Kierownikiem muzycznym wydarzenia oraz autorem nowych aranżacji, dobrze nam znanych piosenek, jest Tomasz Szymuś. Na finał wieczoru zaplanowany został występ-niespodzianka.  Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych.

– Język. Kocham imiesłowy, giętkie czasowniki, zawijasy składni. W jakim języku mogłabym powiedzieć: Kto czeka na ciebie łzą się bławacąc („Rozmowy w tańcu”, Agnieszka Osiecka) – przypomina słowa poetki Roman Dziewoński z radiowej Trójki. Zdaniem dziennikarza, który znał osobiście Osiecką, polszczyzna była żywiołem poetki, a jej wyobraźnia pozwalała przy tej okazji rozwijać wyobraźnię odbiorców. – Wiersze i teksty pióra Agnieszki Osieckiej są inspiracją a przede wszystkim punktem odniesienia do wszystkiego, co ukrywa się pod mianem piosenki literackiej. Nas niezmiennie interesuje odkrywanie na nowo, poprzez rzemiosło i talent wykonawców, smutno-wesołej życiowej filozofii, jak o niej mówiła, pozostawionej nam w darze przez Agnieszkę – dodaje Dziewoński, który jest autorem specjalnej audycji koncertowej „Życia Rysy – Agnieszka Osiecka”. Jej premiera już w sobotę 9 października o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Wystąpią: Stanisława Celińska, Skaldowie i Marcin Januszkiewicz, a gościem specjalnym będzie Hanna Bakuła – przyjaciółka Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie wpisuje się w akcję antenową Trójki „Mamy kota na punkcie… Osieckiej”.

 

A już dziś dostępny jest specjalny serwis radiowej Trójki zyciarysy.polskieradio.pl, w którym znaleźć można zapis kolejnych opowieści o Agnieszce – emitowanych premierowo w każdą niedzielę w audycji „Do trzech razy nuta” Romana Dziewońskiego. „Życia Rysy” to cykl Programu 3 Polskiego Radia, który ma przybliżyć młodszemu pokoleniu, a starszemu przypomnieć – sylwetki wielkich artystów, bez których historia polskiej piosenki byłaby o wiele uboższa. Ich życiorysy, ich historie, szczególnie te opowiadane z perspektywy bardziej osobistej, a często mniej znanej. Bohaterka  pierwszej odsłony jest Agnieszka Osiecka, a kolejnymi będą: Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta, Andrzej Waligórski i Jan Kaczmarek.

•Audycja koncertowa „Życia Rysy – Agnieszka Osiecka” w sobotę 9 października o godz. 18.05 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce.

•Koncert „To, co najpiękniejsze. Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach” – w sobotę 9 października o godz. 20.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

•Transmisja obu wydarzeń na antenie Programu 3, Facebooku i stronie internetowej stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

« wstecz