X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

DEBATA O HISTORII W POLSKIM RADIU NA XIII FESTIWALU NIEPOKORNI, NIEZŁOMNI, WYKLĘCI

Piątek, 1 października 2021
W Gdyni trwa XIII Festiwal Filmowy Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, podczas którego prezentowane są obrazy filmowe, prace artystyczne oraz radiowe reportaże inspirowane dziejami walki o niepodległość w latach 1939 –1989. Prezes Zarządu Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska oraz Dyrektor Archiwum Polskiego Radia, Elżbieta Berus-Tomaszewska wzięły udział w debacie pt. „Polskie tematy w Polskim Radiu”.

Uczestnicy debaty „Polskie tematy w Polskim Radiu” na XIII Festiwalu NNW

Festiwal NNW to wydarzenie na filmowej mapie Europy kierowane do twórców oraz środowisk interesujących się historią. Celem Festiwalu, który rozpoczął się 29 września, a kończy się już jutro jest stworzenie przestrzeni, gdzie spotkać się mogą świadkowie historii najnowszej, twórcy obrazów filmowych, prac artystycznych, radiowych reportaży inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939 - 1989 oraz widzowie poszukujący dzieł o tej tematyce, chcący pogłębić znajomość czasów i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie. Festiwal prezentuje filmy kina światowego, europejskiego i polskiego ukazujące różne drogi do wolności, jakie przebyły zarówno narody, jak i indywidualne osoby.

Podczas Festiwalu odbyła się debata pt. „Polskie tematy w Polskim Radiu”. W spotkaniu wzięli udział: Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia, Elżbieta Berus-Tomaszewska, Dyrektor Archiwum Polskiego Radia oraz Adam Chmielecki, Prezes Zarządu Polskiego Radia Gdańsk. Debatę prowadził Jan Ruman z Instytutu Pamięci Narodowej.

– Historia zarówno naszego kraju, jak i świata jest szeroko ujmowana w Polskim Radiu. Szczególnie dużą uwagę przywiązujemy jednak do historii tożsamościowej. Po to właśnie tworzymy wydawnictwa multimedialne i serwisy internatowe, które są często źródłem wiedzy i kształcenia młodego pokolenia – powiedziała Prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska.

Podczas jutrzejszej gali zostaną wręczone nagrody Festiwalu. Polskie Radio ufundowało nagrodę dla laureata za najlepszy dokument radiowy oraz trzy wyróżnienia w tej samej kategorii. Zwycięzcę, którego wybierze jury. Nominowani w kategorii dokumenty radiowego są:

• Izabela Patek „By sumą kar wszystkich mnie tylko karano”,

• Czesława Borowik, Tomasz Najda „Cud w oparach mgły”,

• Dominik Gil „Kropla pamięci”,

• Roksana Szczypta-Szczęch „Ksiądz Władysław Gurgacz. Mężny kapelan Niezłomnych”,

• Michał Rzepiak „Mecz, który zapamiętam do końca życia”,

• Lech Pilarski „Nie honor było się poddać”,

• Bogdan Wasztyl „Pierwsi w Auschwitz”,

• Jakub Tarka „Prawda za podwójnym murem”,

• Tomasz Jeleński „System zła”,

• Marzena Bakowska „To był Obywatel. Opowieść o Szymonie Pawlickim”,

• Sebastian Reńca „Trzynastego grudnia roku pamiętnego”,

• Marcin Pośpiech „Wola 44”,

• Kamil Hypki „Zbąszyń 1938”.
« wstecz