X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

JUBILEUSZOWE LATO Z RADIEM 2021 NA PÓŁMETKU – KONCERTY, AUDYCJE PLENEROWE I KONKURSY DLA SŁUCHACZY

Piątek, 30 lipca 2021

Tegoroczne „Lato z Radiem” trwa w najlepsze. Za nami pięć intensywnych tygodni wypełnionych spotkaniami – na żywo i na antenie – z fanami najlepszej audycji w polskim eterze. Dziennikarze radiowej Jedynki nie zwalniają jednak tempa i już planują kolejne atrakcje dla swoich słuchaczy. Przed nami również następne koncerty największych muzycznych gwiazd, których premierowe występy Polskie Radio wyemituje na antenie Jedynki i online – w formie wideo. A to wszystko z okazji 50-lecia ulubionej audycji kilku pokoleń Polaków.

 

 

Ponad pięć tygodni temu – dokładnie 21 czerwca o godz. 9.00 – w Programie 1 Polskiego Radia zabrzmiała kultowa melodia „Polka Dziadek”, która zainaugurowała 50. edycję „Lata z Radiem”. Jubileuszowa audycja Jedynki jest emitowana codziennie – od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00. Każdego ranka reporterzy stacji są w innym miejscu w Polsce, gdzie pokazują piękno naszej Ojczyzny i spotykają się ciekawymi ludźmi – pasjonatami i animatorami lokalnego życia kulturalnego. – Tegoroczne „Lato z Radiem” prowadzi nasza firmowa, gwiazdorska ekipa dziennikarska, przed którą ludzie w całej Polsce nie tylko otwierają drzwi, ale również serca – mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia, który przypomina, że w tym roku w reporterskiej, letniej trasie stacji borą udział: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Marzena Kawa, Joanna Racewicz i Daniel Wydrych. – Spotkania ze słuchaczami są solą naszej trasy. To często wesołe, pełne dobrej energii, ale bywa również, że poruszające historie ludzi. To ich  serdeczność i uśmiech napędzają nas do codziennej pracy – mówi Roman Czejarek.

 

Tegoroczną nowością wakacyjnego cyklu Jedynki jest peleton motocyklowo-rowerowy, przygotowany wspólnie z Polskim Radiem Kierowców. Reporterzy przemierzają najpiękniejsze trasy rowerowe i motocyklowe w całym kraju, a ich relacje emitowane są na antenie Jedynki oraz na specjalnej stronie www.latozradiem.pl.

Natomiast niezmiennym punktem „Lata z Radiem” są znane i lubiane przez słuchaczy konkursy – Skojarzenia oraz Karuzela z nagrodami. W tym roku wygrać można: 50 rowerów trekkingowych, odbiorniki radiowe, walizki i kamerki samochodowe. Ponadto słuchacze mogą wysyłać swoje fotograficzne wspomnienia związane z historią „Lata z Radiem” lub tegoroczną odsłoną akcji (#MojeLatoZRadiem), głosować na Turystyczną Listę Przebojów PL lub pobrać ze strony www.latozradiem.pl wirtualną pocztówkę „Lata z Radiem” i wysłać ją do bliskiej osoby.

 

Program 1 wspólnie z Teatrem Polskiego Radia przygotował również interaktywne słuchowisko – „Klub wielbicieli Agaty Ch.” napisane specjalnie z okazji 50-lecia audycji przez Justynę Bednarek i Jagnę Kaczanowską (autorki m. in. popularnego cyklu powieściowego „Ogród Zuzanny”). Słuchacze mają wpływ na dalszy przebieg fabuły: głosują, którą z dwóch proponowanych wersji wydarzeń mają wybrać bohaterowie. W rolach głównych występują: Edyta Jungowska, Katarzyna Dąbrowska, Andrzej Mastalerz, Andrzej Ferenc, Izabela Bukowska, Jarosław Gajewski i Krzysztof Szczepaniak.

 

W programie tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć także koncertów, które odbywają się w wyjątkowych miejscach. Za nami już występy: Cleo w Zakopanem, Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej na Zamku Książ k/Wałbrzycha, De Mono w Muzeum Wsi Lubelskiej, Chopin University Big Band z Danutą Błażejczyk i Ryszardem Rynkowskim na dziedzińcu Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz grupy Pectus w rodzinnym domu braci Szczepaników w Bogoniowicach. Koncerty te można obejrzeć na stronie internetowej Jedynki. A w sierpniu kolejne premierowe transmisje – również w formie streamingu wideo. Dla słuchaczy Jedynki zaśpiewają: Ania Dąbrowska (13 sierpnia, Pałac w Nieborowie) i Golec uOrkiestra (20 sierpnia, Góra Żar), a na finał trasy zaplanowany został Koncert niespodzianka (28 sierpnia, Zakopane).

 

Przypomnijmy, że w tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, Polskie Radio i Jedynka postawiły na multimedialne transmisje premierowych koncertów, rejestrowanych w niezwykłych miejscach w Polsce. Emitowane są one w wakacyjne, piątkowe wieczory na antenie Jedynki oraz – w formie wideo – na stronie www.polskieradio.pl oraz kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Pomiędzy koncertami, anteną czy trasą reporterską bardzo łatwo można się przenosić za pomocą aplikacji Jedynki Polskiego Radia, która na dwa wakacyjne miesiące zamieniła się w tym roku w aplikację Lata z Radiem.

« wstecz