X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

AKADEMIA RADIOWA POLSKIEGO RADIA BĘDZIE SZKOLIĆ PRZYSZŁYCH REPORTAŻYSTÓW

Czwartek, 22 lipca 2021
We wrześniu br. startują kolejne zajęcia specjalistyczne – tym razem dotyczące reportażu radiowego. Z kolei 26 lipca rusza trzecia edycja kursu na reportera radiowego. Uczestników czeka 100 godzin intensywnej nauki w ramach 5 bloków tematycznych, prowadzonych przez wybitnych ekspertów w dziedzinie mediów.

Akademia Radiowa to seria specjalistycznych, bezpłatnych kursów Polskiego Radia, kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów dźwięku. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na duże zainteresowanie młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć współpracę z Polskim Radiem.
We wrześniu br. w ramach Akademii Radiowej wystartuje kurs na reportażystę radiowego. Mecenasem przedsięwzięcia jest Polska Fundacja Narodowa, która dla najzdolniejszego absolwenta Akademii Radiowej ufunduje 3-miesięczne stypendium – staż dziennikarski.
– Polskie Radio potrzebuje młodych, ciekawych świata i ludzi malarzy słowa i dźwięku, czujących potrzebę poznawania i dzielenia się spostrzeżeniami. Akademia Radiowa umożliwia im naukę pod okiem najlepszych specjalistów. Szkoła reportażu Polskiego Radia jest znana i doceniana, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Nasi reportażyści podejmują tematy ciekawe, intrygujące, niekiedy także trudne i bolesne. Każdą historię opowiadają z głębokim zaangażowaniem i wielką wrażliwością – mówi Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia.

Rekrutacja na kurs reportażysty radiowego rozpocznie się po 10 sierpnia br. Szczegółowe informacje o zasadach można znaleźć na stronie akademia.polskieradio.pl, tam też dostępny jest regulamin udziału w kursie.
Z kolei w ostatnim tygodniu lipca szkolenia rozpoczną uczestnicy trzeciej już edycji kursu na reportera radiowego. W programie przewidziane są zajęcia z poprawności językowej, warsztaty z logopedą, ABC pracy reportera radiowego i redagowania serwisów informacyjnych, a także nauka obsługi systemów do realizacji programu, montażu radiowego i nagrywania oraz praktyczne wykorzystanie w pracy w studiu radiowym.

Adresatami kursów Akademii Radiowej są studenci co najmniej 3 roku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich, studenci studiów II stopnia oraz absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby podjąć współpracę z Polskim Radiem. Program każdego kursu obejmuje ok. 100 godzin praktycznych warsztatów w maksymalnie 6-osobowych grupach. Zajęcia mają charakter warsztatowy i prowadzone są przez doświadczonych dziennikarzy radiowych, realizatorów i wybitnych specjalistów ze świata nauki i mediów. Po ukończeniu kursu najlepsi uczestnicy otrzymują możliwość współpracy z Polskim Radiem.
Pierwsza edycja kursu na reportera radiowego rozpoczęła się pod koniec stycznia 2021 roku. Kilku absolwentów poprzednich edycji współpracuje z komórkami programowymi Polskiego Radia.
« wstecz