X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MUZYKA, ZABAWA I SPORT – CZYLI FERIE W CZWÓRCE

Środa, 15 stycznia 2020

Przez całe ferie na antenie Czwórki pojawiać się będą specjalne cykle poradnicze, sportowe ciekawostki, informacje dotyczące bezpieczeństwa zimą oraz muzyczne playlisty #snowtrack układane przez dziennikarzy i muzyków. Czwórka będzie również obecna na największych zimowych imprezach plenerowych w Polsce.

W każdy czwartek w audycji „Stacja Kultura” (godz. 10.00-12.00) Damian Sikorski zaprezentuje nową odsłonę zimowej playlisty.  Dziennikarz poprosi znanych muzyków i dziennikarzy o wybranie 10 utworów, które towarzyszyć będą zimowym aktywnościom. Listy udostępnione zostaną na stronie  czworka.online  tak, by słuchacze mieli do nich szybki i łatwy dostęp.

– Sezon zimowy jest już oficjalnie rozpoczęty, a wraz z nim ferie. Warto zatem przygotować się do nich również pod względem muzycznym. W końcu przebojowe dźwięki towarzyszą wszystkim na wyjazdach.  Nieważne czy zima, czy lato – w sercu gra muzyka! Stąd nasz pomysł na przegląd najlepszych kawałków do szaleństw na stoku!  – mówi Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny Czwórki.

Czwórka  obecna będzie podczas najważniejszych imprez zimowych w całym kraju. Dziennikarze spotkają się ze słuchaczami m.in. podczas  Międzynarodowych Zawodów Robotycznych Robotic Arena” we Wrocławiu (25 stycznia), w trakcie imprezy dla snowboardzistów „OSCYP Snowboard Contest” w Białce Tatrzańskiej (1 lutego) oraz na największym festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce „SnowFest” w Szczyrku (28-29 lutego).

Przez całe ferie w doskonale znanych słuchaczom audycjach pojawią się tematy dotyczące bezpieczeństwa, aktywnego wypoczynku, wyboru sprzętu, nowinek technologicznych, wydarzeń kulturalnych i sportowych. W cyklu „Klubowe ferie” w audycji „Pierwsze słyszę” (godz. 6.00-9.00) Kamil Jasieński poleci najlepsze imprezy klubowe. Z kolei Ada Janiszewska w cyklu  Kulturalnie ferie”  w audycji „Stacja kultura” (10.00-12.00) zaprosi słuchaczy na bezpłatne wydarzenia kulturalne: wystawy, spektakle, pokazy filmów, kluby dyskusyjne w Polsce i te na całym świecie, dostępne przez Internet.

Karina Terzoni  w audycji „Rozbiegani” w specjalnym serwisie „Trening za darmo” przygotuje przegląd bezpłatnych wydarzeń sportowych w całej Polsce. W „Przeglądach sportowych”, „Strefie sportu” i „Wiadomościach” Czwórki dziennikarze informować będą o sportowych wydarzeniach odbywających się w trakcie ferii w całym kraju, a także o pogodzie i warunkach w górach.

Patryk Kuniszewicz  wraz z reporterami „Stacji nauka” (12.00-13.00) przybliży ciekawostki naukowe. Słuchacze poznają m.in. właściwości wełny merynos, dowiedzą się z jakich materiałów produkowane są narty, skąd pochodzą poszczególne style łyżwiarskie i jak działają gogle.

Z kolei w „Czacie Czwórki” przez sześć kolejnych piątków (od 17 stycznia do 21 lutego w godz. 15.00-15.30) w cyklu „W cztery oczy…” reporterzy Czwórki odwiedzą m.in. serwis narciarsko-snowboardowy, porozmawiają z instruktorami sportów zimowych, będą relacjonować rozgrzewki biegówkowe dla ochotników oraz sprawdzą czy maszer i jego zaprzęg już doczekali się pierwszych biegów w zimowych okolicznościach przyrody.

Kuba Marcinowicz w technologicznej audycji „TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem” będzie testował aplikacje przydatne zimą, m.in. „Snocru”, „Szlaki turystyczne”, „Kasprowy Wierch”, „Exa Ski Tracker” czy „Tajemnice wokół Babiej Góry”. Dziennikarze sprawdzą popularne „apki” pogodowe, te dotyczące górskich szlaków, związane z wyciągami narciarskimi, lodowiskami i najlepszymi trasami narciarskimi po to, by słuchacze mieli dostęp do najlepszych programów i nowinek technologicznych, które ułatwią przygotowanie zimowego wyjazdu.

To wciąż nie koniec atrakcyjnych tematów w przygotowanej na czas ferii zimowej ramówce Czwórki. Prowadzący „Tędy po Trendy” – Ola JasińskaMateusz Kulik sprawdzą, co kryje się pod hasztagiem #ferie na Instagramie. Przegląd najciekawszych wpisów i „tagów” z tygodnia pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jak słuchacze Czwórki spędzają ferie: w górach, przy kominku, na stoku, a może… nad morzem? Dodatkowo Mateusz Kulik w „Strefie Gamingu” będzie omawiał gry, które klimatem i tematyką nawiązują do zimy.

« wstecz