X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„NOWA TRADYCJA 2020”– RUSZYŁY KONKURSY NA NAJLEPSZY FONOGRAM ŹRÓDEŁ I FOLKOWY FONOGRAM ROKU

Wtorek, 14 stycznia 2020

Polskie Radio zaprasza artystów, wytwórnie fonograficzne, organizacje kulturalne i lokalne społeczności do wzięcia udziału w konkursach na najlepszą płytę z muzyką folkową oraz najlepszą płytę z muzyką tradycyjną wydaną w 2019 roku.

Laureatów Folkowego Fonogramu i Fonogramu Źródeł poznamy podczas 23. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 14-17 maja w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Wykonawcy bądź wydawcy chcący zgłosić swoje płyty do udziału w konkursach mogą to zrobić do 17 lutego.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku organizowany jest przez Polskie Radio od 1998 roku, a Festiwalowi „Nowa Tradycja” towarzyszy od 2002 roku. Jego celem jest promocja muzyki folkowej w Polsce.  Mogą w nim brać udział zespoły, które działają w kraju i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata. Zawsze cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wielbicieli i twórców muzyki folkowej. Wśród laureatów tej nagrody byli czołowi polscy muzycy związani z folkiem, muzyką świata, etno, eksperymentalną czy jazzem, m.in.: Muzykanci, Golec uOrkiestra, Kapela Brodów, Kapela ze Wsi Warszawa, Dikanda, Osjan, Indialucia, Lautari, Joanna Słowińska, Orkiestra św. Mikołaja, Kwadrofonik, Wołosi i Lasoniowie, Raphael Rogiński czy Maria Pomianowska. W 2019 roku najlepszą płytą okazała się „Po śladach” nagrana przez grupę Janusz Prusinowski Kompania.

Oprócz albumu z muzyką folkową nagradzane jest również najlepsze wydawnictwo z repertuarem tradycyjnym – Fonogram Źródeł. Po raz pierwszy konkurs ten odbył się w 2009 roku, a jego podstawowym założeniem jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz autentycznych artystów. W ubiegłym roku pierwsze miejsce jury przyznało Towarzystwu dla Natury i Człowieka za publikację „Łuhom, łuhom ponad Buhom. Muzyka tradycyjna Polesia Lubelskiego i jej wykonawcy”, a nagroda specjalna trafiła do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu za publikację „Sobiescy – zachowane w dźwiękach”.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 17 lutego 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego) pod adresem: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa – z dopiskiem: „Folkowy Fonogram Roku 2019” lub „Fonogram Źródeł 2020”. Kontakt mailowy:  nowatradycja@polskieradio.pl.

Formularze zgłoszeniowe oraz regulaminy konkursów są dostępne na stronie: nowatradycja.polskieradio.pl.

« wstecz