X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RADIOWA DWÓJKA WSPOMINA PROFESORA MIECZYSŁAWA TOMASZEWSKIEGO

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

We wtorek 14 stycznia pierwsza rocznica śmierci profesora Mieczysława Tomaszewskiego – wybitnego muzykologa, teoretyka, estetyka muzyki, doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Krakowie. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie organizują specjalny, upamiętniający Profesora koncert -  „Chopina pieśni i piosnki”. Transmisja wydarzenia na antenie radiowej Dwójki od godz. 19.30.

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną wszystkie Pieśni Fryderyka Chopina w interpretacji: Olgi Pasiecznik (sopran) i Mariusza Godlewskiego (baryton) oraz Kevina Kennera i Radosława Kurka – grających na fortepianach historycznych. Początek w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego i transmisji w radiowej Dwójce we wtorek 14 stycznia o godz. 19.30.

Profesor. Mieczysław Tomaszewski zmarł 14 stycznia 2019 roku w wieku 97 lat. Był znawcą muzyki romantycznej i muzyki współczesnej, autorem ponad 250 tekstów naukowych, publikowanych w kraju, a także we Francji, Austrii, Niemczech, Anglii, Rosji, na Słowacji i na Litwie. W latach 1946-49 redagował „Arkonę” – periodyk poświęcony kulturze i sztuce; w latach 1949-1952 był dyrektorem Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej w Bydgoszczy, a w latach 1952-1988 redaktorem naczelnym (od 1964 także dyrektorem) Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Krakowie. Za swoje zasługi na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej kultury muzycznej został odznaczony Orderem Orła Białego.

14 stycznia, przez cały dzień, Program 2 będzie emitował archiwalne wypowiedzi Profesora, a gościem „Poranka Dwójki” (godz. 7.00-10.00) będzie Olga Pasiecznik.

« wstecz