X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SŁUCHACZE WYBIERAJĄ ULUBIONE POLSKIE PRZEBOJE

Czwartek, 9 stycznia 2020

Tylko do 31 stycznia słuchacze Polskiego Radia mogą wybierać swoje ulubione polskie piosenki spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. A to wszystko w ramach jubileuszowego plebiscytu Polskiego Radia, które w tym roku świętuje swoje 95-lecie. 

 

Głosować można raz dziennie na stronie 95.polskieradio.pla utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina i zaśpiewane przez najlepszych rodzimych wykonawców.

95 piosenek polskich wykonawców dziennikarze muzyczni Polskiego Radia wybrali spośród wszystkich powstałych w latach 1925-2019. Wśród nich są zarówno najstarsze utwory znane z anten publicznego nadawcy, czyli jeszcze sprzed II wojny światowej, jak również kompozycje z czasów PRL-u, okresu transformacji, a wreszcie najnowsze przeboje muzyki popularnej.

Nie brak więc takich wspaniałych klasyków, jak: „Ada, to nie wypada” Alberta Harrisa, „Powróćmy jak za dawnych lat” Toli Mankiewiczówny, „Miłość ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny czy „Odrobinę szczęścia w miłości” Stefana Witasa. Złoty okres polskiej piosenki, czyli lata 70., reprezentują m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta i Skaldowie. Nie brak oczywiście wielkich szlagierów popu i rocka lat 80. i 90. w wykonaniu m.in. Kultu, Ayi RL, Republiki, Brygady Kryzys, Lady Pank, Oddziału Zamkniętego, Lombardu czy Hey.  Z kolei najnowsze pokolenie artystów granych przez Polskie Radio i lubianych przez jego słuchaczy reprezentują: Brodka, Krzysztof Zalewski oraz Taconafide.

Zasady zabawy są proste – jeden głos to jeden punkt. Głosować można wyłącznie na specjalnej, jubileuszowej stronie 95.polskieradio.plWybrany utwór można wskazać raz dziennie. Wyniki poznamy 1 lutego – przypomnijmy, że właśnie tego dnia w roku 1925 została nadana pierwsza audycja radiowa.

Wybrane przez uczestników plebiscytu utwory otrzymają nie tylko status ulubionych piosenek 95-lecia, ale również „drugie życie” dzięki nowym aranżacjom Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina oraz nowym interpretacjom wokalnym. Tafią na dwupłytowy album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Znajdą się na nim także ulubione piosenki słuchaczy w oryginalnych wersjach.

Regulamin plebiscytu i formularz do głosowania na stronie: 95.polskieradio.pl.

« wstecz