X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„DŹWIĘKI NA 95 OBROTÓW”– NOWA MUZYCZNA AUDYCJA W RADIOWEJ DWÓJCE

Środa, 8 stycznia 2020

Polskie Radio ma już 95 lat! Z okazji tego pięknego jubileuszu co tydzień będziemy przypominać najcenniejsze skarby z naszego radiowego archiwum  – mówią Róża Światczyńska i Andrzej Sułek, którzy zapraszają w każdy piątek na nową audycję radiowej Dwójki „Dźwięki na 95 obrotów”.

dwojka_kostki –  Choć to prawie niemożliwe, w audycji „Dźwięki na 95 obrotów” postaramy się zaprezentować ogromne bogactwo naszych muzycznych zbiorów – wielki dorobek gromadzony przez dekady i całe pokolenia utalentowanych muzyków i radiowców. Będziemy Państwu przypominać historię dźwięku zatrzymanego w czasie. Sięgać do najstarszych muzycznych archiwaliów i nagrań, odkrywając wraz z Państwem fascynujące dzieje polskiego życia muzycznego ostatniego stulecia, utrwalone przez mikrofony Polskiego Radia –  mówią dziennikarze radiowej Dwójki.

W cotygodniowych, dwugodzinnych audycjach Dwójka przedstawi dorobek radiowych zespołów – począwszy od Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia utworzonej w 1935 roku i reaktywowanej przez Grzegorza Fitelberga, niestrudzenie promującego muzykę polską. Pojawią się również nagrania Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, znanej jako Polska Orkiestra Radiowa, a obecnie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Posłuchać będzie można również Orkiestry Polskiego Radia „Amadeus” i Chóru Polskiego Radia– Będziemy prezentować najwybitniejszych artystów i najciekawsze osobowości Polskiego Radia, solistów, kompozytorów i dyrygentów, którzy swoją sztuką tworzyli historię wykonawstwa oraz przyczyniali się do powstawania nowych dziel i rozwoju nowych zjawisk w muzyce – dodają Róża Światczyńska i Andrzej Sułek, którzy w roku kolejnego, 18. już Konkursu Chopinowskiego, przypomną też pamiętne wykonania konkursowe oraz laureatów nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonania mazurków. Nie zabraknie również dzieł w interpretacjach wybitnych dyrygentów – laureatów Diamentowej Batuty Polskiego Radia: Jana Krenza, Stefana Rachonia, Stanisława Wisłockiego, Antoniego Wita, Krzysztofa Pendereckiego, Stanisława Skrowaczewskiego, Tadeusza Strugały, Jerzego Maksymiuka i Jacka Kaspszyka.

W audycji będzie również miejsce na nagrania orkiestr tanecznych, zespołów jazzowych i folkowych, w tym m.in. Kwartetu Śląskiego i Kwintetu Warszawskiego z Władysławem Szpilmanem oraz słynnych wykonań solistów: Teresy Żylis-Gary, Olgi Pasiecznik, Andrzeja Hiolskiego, Janusza Olejniczaka, Krystiana Zimermana, Rafała Blechacza.

Emisja „Dźwięków na 95 obrotów” w każdy piątek w godz. 13.00-15.00.

Przypomnijmy – w 2020 roku Polskie Radio obchodzi jubileusz 95-lecia. Pierwsza audycja radiowa została nadana na falach średnich (385 m) w dniu 1 lutego 1925 roku z rozgłośni Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie.

« wstecz