X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KOLĘDOWANIE Z RADIOWĄ JEDYNKĄ

Piątek, 3 stycznia 2020

W poniedziałek 6 stycznia 2020 roku pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają!” ulicami 872 miejscowości w Polsce i 21 na świecie przejdzie Orszak Trzech Króli. W Warszawie na Placu Piłsudskiego do wspólnego kolędowania zaprosi radiowa Jedynka.

Wystąpią Hanka Rybka, zespół Pectus oraz Artyści Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.  Największe uliczne jasełka w kraju odbędą się już po raz dwunasty. Tuż po godz. 12.00 z Placu Zamkowego w Warszawie po modlitwie „Anioł Pański”, którą poprowadzi Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz, orszak wyruszy za Trzema Królami w symboliczną drogę do stajenki. Aktorzy odegrają sceny najczęściej przywoływane w jasełkach.  Zobaczymy m.in. „Dwór Heroda”, „Walkę dobra ze złem” i „Bramę Anielską”. Z Placu Zamkowego orszak przejdzie na Plac Piłsudskiego.

Tam odbędzie się powitanie Maryi Brzemiennej, która wraz z Józefem przybędzie do stajenki, a następnie pokłon Trzech Króli. Po wręczeniu darów pokłon Dzieciątku oddadzą warszawiacy, zaś kardynał Kazimierz Nycz udzieli błogosławieństwa. Następnie zgromadzeni zostaną zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”. Całej uroczystości towarzyszyć będzie chór Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Jana Krutula.

godz. 14.00 uczestnicy Orszaku Trzech Króli zostaną zaproszeni do wspólnego kolędowania z radiową Jedynką. Przed publicznością zgromadzoną na Placu Piłsudskiego w Warszawie wystąpią: Hanka Rybka, zespół Pectus oraz Artyści Studia Piosenki Teatru Polskiego RadiaKoncert poprowadzi Marcin Kusy, wicedyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Relacje z przebiegu Orszaku Trzech Króli i transmisja koncertu w radiowej Jedynce.

W czasie orszaku w 56 miejscowościach odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Akcji towarzyszy kampania społeczna „Kolędujmy razem!”. Dla uczestników przygotowane zostały domowe śpiewniki kolędowe i bezpłatna aplikacja kolędowa Orszaku Trzech Króli z tekstami ponad 200 kolęd i pastorałek.  W orszakowym śpiewniku, tradycyjnie już, nie zabraknie listu Prezydenta Rzeczypospolitej PolskiejPana Andrzeja Dudy.

Na uczestników warszawskiego Orszaku Trzech Króli czekać będą liczne atrakcje, w tym m.in. jarmark orszakowy, szopka ze Świętą Rodziną, żywa szopka, konkursy plastyczne, poetyckie, kulinarne i szopek bożonarodzeniowych oraz stanowiska fundacji i organizacji biorących udział w wydarzeniu.  

« wstecz