X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SERWIS SPECJALNY Z OKAZJI ROCZNICY URODZIN ZBIGNIEWA ROMASZEWSKIEGO

Czwartek, 2 stycznia 2020

W 80. rocznicę urodzin Zbigniewa Romaszewskiego portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny www.romaszewski.polskieradio24.pl.

 

Portal Polskieradio24.pl przypomina sylwetkę jednego z czołowych działaczy opozycji demokratycznej w komunistycznej Polsce. W serwisie można znaleźć archiwalne zdjęcia, nagrania oraz polityczny biogramZbigniewa Romaszewskiego – świadka epoki, człowieka bezpośrednio zaangażowanego w pomoc rodzinom poszkodowanych i represjonowanych robotników po protestach w czerwcu 1976 roku w Radomiu i Ursusie.

To właśnie z inicjatywy Zofii i Zbigniewa Romaszewskich został powołany Komitet Samoobrony Społecznej KOR, przy którym małżeństwo Romaszewskich prowadziło Biuro Interwencyjne, rejestrujące przypadki łamania praw człowieka i niosące ofiarom bezprawia pomoc – materialną i prawną.

Zbigniew Romaszewski w stanie wojennym ukrywał się, był poszukiwany przez Służbę Bezpieczeństwa. W tym czasie zorganizował w Warszawie Podziemne Radio „Solidarność”. Po 1989 roku, nieprzerwanie przez siedem kadencji zasiadał w Senacie. O jego zaangażowaniu w życie publiczne i polityczne w III RP opowiada córka działacza, Agnieszka Romaszewska-Guzy.

« wstecz