X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„ŹRÓDEŁKO – RODZINNE KOLĘDOWANIE”

Piątek, 20 grudnia 2019

W poniedziałek 30 grudnia br. o godz. 11.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, z różnych regionów kraju. Do wspólnego kolędowania zapraszają: Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

O świąteczną atmosferę zadbają wyjątkowi goście: genialny multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów ludowych, charyzmatyczny pedagog Józef Broda, Katarzyna Broda-Firla, kultywująca źródłową prawdę o śpiewie białym, która odkrywa również tajniki śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu.  Muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor  Joszko Broda  oraz zespół w składzie: Jan Broda, Maciej Broda, Tomasz Broda, Mikołaj Broda, Jeremi Broda, Iwo Broda, Maria Broda, Roch Broda, Józef Broda junior, Debora Broda, Marcin Hałat, Dawid Broszczakowski. Ponadto wystąpią: Maria Bienias, posługująca się tradycyjną gwarą, której opowieści to niezwykłe świadectwo obrzędów i zwyczajów, folkowe WoWaKin Trio,  łączące ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją  w składzie: Paula Kinaszewska, Mateusz Wachowiak, Bartłomiej Woźniak z gościnnym udziałem Justyny Piernik oraz grupa dzieci kultywująca muzykę tradycyjną, czyli Wesołe Mazurki z PragiZuzanna Wlazło, Nina Gutowska, Zuzanna Wnukowsk, Łucja Dąbrowska, Antonina Zagórska, Karolina Pryc, Zofia Grochowska, Wojciech Tretter, Antoni Korycki, Gaja Jarkowiec, Martyna Koc, Oliwia Kołecka i Helena Kostrzewska.

Artyści wystąpią w świątecznym repertuarze, wykonując utwory znane i chętnie śpiewane podczas rodzinnych spotkań przy wigilijnych stołach, jak i  te mniej popularne, których piękno odkryte zostanie na nowo podczas muzycznego spotkania – M uzyka jest bardzo prostym narzędziem, za mało współcześnie docenianym   mówi Józef Broda –  Odchodzi się od fundamentu nauki i doświadczania muzyki: zachwytu, zadziwienia. Życie trzeba umieć smakować, bo muzyka pomaga odkrywać prawdę o życiu i człowieku  Rodzinny dom od zawsze był naszą małą ojczyzną. Tata uczył nas, jak ważne jest żyć w zgodzie ze sobą, czerpiąc z pierwotnych źródeł. Tego kim jesteśmy, jak możemy otwierać się na świat i na spotkanie z drugim człowiekiem, wspólnie doświadczając „Tu i teraz”  – dodaje Katarzyna Broda-Firla, córka Józefa Brody.

Koncert „Źródełko – rodzinne kolędowanie” poprowadzą: Daria Druzgała z Polskiego Radia Dzieciom oraz Piotr Kędziorek z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.

« wstecz