X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PAT METHENY GOŚCIEM MARKA NIEDŹWIECKIEGO W RADIOWEJ TRÓJCE

Środa, 13 listopada 2019

W czwartek 14 listopada znakomity muzyk jazzowy, kompozytor i wirtuoz gitary Pat Metheny będzie gościem Marka Niedźwieckiego w audycji „W tonacji Trójki” (początek o godz. 14.05). W trakcie rozmowy nie zabraknie na pewno takich tematów, jak m.in. nowy projekt Amerykanina zatytułowany Side-Eye oraz jego przyszłoroczna, ogólnopolska trasa koncertowa pod szyldem Trójkowej „Siesty w drodze” Marcina Kydryńskiego.  

65-letni dziś muzyk ma na koncie niemal 50 płyt i jest zdobywcą 20 nagród Grammy (w tym 10 z Pat Metheny Group) i laureatem NEA Jazz Masters Award (2018). Ceniony i uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie, uznawany jest również za jedną z największych osobowości jazzu. Stworzył własny, rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie, a przez polską publiczność jest wręcz uwielbiany. Często gości również w radiowym studiu przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie, gdzie po raz kolejny pojawi się już w najbliższy czwartek 14 listopada.

Rozmowę z muzykiem przeprowadzi Marek Niedźwiecki, który zapyta Metheny’ego m.in. o jego nowy projekt Side-Eye, o którym Amerykanin mówi tak: Chciałem stworzyć stałą scenę, na której rotacyjnie występować będą muzycy u progu swych karier, Ci którzy szczególnie mnie zainteresowali. Od mych pierwszych kroków w Kansas City, ale i później, czerpałem garściami z możliwości, jakie dawali mi starsi koledzy po fachu, by rozwijać się i swoją muzyczną osobowość przez pryzmat ich doświadczenia i specyficznych wyzwań ich muzyki. Czułem, że chciałem też stworzyć taką platformę, która pozwoliłaby mi skupić się na młodych muzykach, których ostatnio polubiłem, czy też z których muzyką poczułem pewne pokrewieństwo – mówi jazzman, który powołał do życia swój nowy, autorski projekt wiosną br. – Często zgłaszają się do mnie początkujący muzycy, którzy przyznają się do wielkiej inspiracji moimi utworami i płytami i zdarza się, że zapraszam ich do siebie, żeby pograć. Bardzo często mój wpływ przejawia się wręcz w ich muzycznej naturze, bo dosłownie wyrośli na mojej muzyce. Inspiruje mnie, jak różnie sobie radzą z muzycznymi wyzwaniami niektórych moich starszych kawałków i łapię się na myśleniu, jak by to było napisać coś nowego specjalnie dla nich. Ten projekt ma nam to właśnie umożliwić – dodaje Metheny.

trasa PMGośćmi Side-Eye są pianista i klawiszowiec James Francies oraz perkusista Marcus Gilmore, z którymi Metheny wystąpi na pięciu koncertach z Trójkową „Siestą w drodze” latem przyszłego roku. Trio odwiedzi: Wrocław (2 czerwca), Bydgoszcz (3 czerwca), Sopot (4 czerwca), Warszawę (6 czerwca) i Bielsko-Białą (8 czerwca).

Przypomnijmy, że od 2015 r. – dzięki koncertom „Siesta w drodze” – polska publiczność miała okazję obejrzeć występy takich artystów, jak m.in. Omara Portuondo, Angelique Kidjo, Bobby McFerrin, Melody Gardot, Mariza, Anoushka Shankar i Chick Corea.

Początek audycji „W tonacji Trójki” z udziałem Pata Metheny’ego w czwartek 14 listopada o godz. 14.05.

« wstecz