X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

KEVIN KENNER NA URODZINACH POLSKIEGO RADIA CHOPIN

Wtorek, 12 listopada 2019

Polskie Radio Chopin świętuje drugie urodziny. Z tej okazji 13 listopada o godzinie 19.00 w Warszawie wystąpi znakomity amerykański pianista Kevin Kenner, finalista Konkursu Chopinowskiego. Artysta zaprezentuje kompozycje Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Kevin Kenner jest zdobywcą Drugiej Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1990 roku (pierwszej nagrody wówczas nie przyznano), specjalizuje się w wykonawstwie muzyki okresu klasyczno-romantycznego, interpretując ją z jednakowym powodzeniem na fortepianach współczesnych i historycznych.

Podczas urodzinowego koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda LutosławskiegoKevin Kenner zagra na instrumencie współczesnym. – Z twórczości Chopina usłyszymy m.in. wybór najwcześniejszych mazurków, dwa nokturny, „Andante spianato” i „Wielkiego Poloneza Es-dur” op. 22 oraz – stanowiące rodzaj odważnej kontrpropozycji dla „Snu nocy letniej” Felixa Mendelssohna – „Scherzo E-dur” op. 54. Z muzyki Paderewskiego Kevin Kenner wybrał cykl sześciu „Humoresek koncertowych” op. 14, w których skład wchodzi m.in. słynny „Menuet G-dur”, choć dla słuchaczy wielką gratkę stanowić będzie z pewnością również efektowny „Krakowiak fantastyczny”, zamyślona „Sarabanda h-moll” oraz – stanowiący błyskotliwą kompozytorską imitację stylu Domenica Scarlattiego – „Caprice G-dur” – zapowiada Marcin Gmys, dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Radia Chopin.

Koncert urodzinowy stacji poprowadzi redaktor Klaudia Baranowska, dobrze znana zarówno z radiowej Dwójki, jak i Polskiego Radia Chopin.

Całe wydarzenie transmitowane będzie na  stronie głównej Polskiego Radia, a także na  stronie Polskiego Radia Chopin oraz na  Facebooku tej anteny.

Tych słuchaczy, którzy nie zdołają uczestniczyć w koncercie na żywo lub po prostu zechcą w tym wydarzeniu uczestniczyć powtórnie, Radio Chopin zaprasza na retransmisję całego recitalu na antenie w niedzielę 17 listopada od godz. 12.00.

  Polskie Radio Chopin powstało 11 listopada 2017 roku i jest jedyną stacją radiową w polskiej przestrzeni publicznej, która przez 24 godziny na dobę nadaje audycje poświęcone muzyce klasycznej. Patronem kanału jest nasz najwybitniejszy kompozytor i to jego twórczości oraz polskiej muzyce od średniowiecza po XXI wiek poświęcony jest w dużej mierze program. Słuchacze znajdą tu przesłuchania Konkursów Chopinowskich i koncerty z najważniejszych festiwali, nowe płyty i te bardzo, bardzo stare, bezcenne archiwa i zapisy z ostatnich tygodni – słowem, dźwiękowe kompendium wiedzy o Chopinie i polskiej muzyce, przygotowane przez radiowych dziennikarzy i zaproszonych gości. Polskiego Radia Chopin można słuchać dzięki odbiornikom z technologią DAB+ oraz w Internecie pod adresem   chopin.polskieradio.pl. Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia.

« wstecz