X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

SERWIS SPECJALNY O GUSTAWIE HERLINGU-GRUDZIŃSKIM W SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN PISARZA

Wtorek, 21 maja 2019

Rok 2019 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Z tej okazji Portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny  herling.polskieradio.pl , który poprzez nagrania z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa przypomni twórczość i – nierozerwanie z nią splecioną – biografię autora „Innego świata”.

Osią serwisu herling.polskieradio.pl są wypowiedzi autora – w bardzo wielu odsłonach – oraz znawców jego twórczości w podziale na kluczowe tematy dotyczące życia i dzieła literackiego Gustawa Herlinga-Grudzińskiego (1919-2000).

Wśród wypowiedzi pisarza nie brakuje wspomnień z lat szkolnych, opowieści o pobycie w łagrze pod Archangielskiem, o szlaku bojowym 2 Korpusu gen. Władysława Andersa, udziale w bitwie pod Monte Cassino oraz o życiu w Neapolu. Gustaw Herling-Grudziński opowiada również o własnej twórczości: genezie swoich dzieł, ich znaczeniu i odbiorze.

Głosowi pisarza towarzyszy komentarz znawców: badaczy, interpretatorów, uważnych czytelników jego wielogatunkowej prozy.

Uzupełnieniem tej dźwiękowej opowieści o biografii i dziełach Gustawa Herlinga-Grudzińskiego są obszerne fragmenty radiowych lektur jego opowiadań i „Dziennika pisanego nocą” oraz mało znane, archiwalne fotografie.

« wstecz