Józef Wacnik został Dyrektorem Technicznym w Polskim Radiu

Piątek, 6 kwietnia 2018

Józef Wacnik został Dyrektorem Technicznym w Polskim Radiu

Podlega mu: Biuro Dyrektora Technicznego, Biuro Technologii, Biuro Informatyki i Telekomunikacji oraz Radiowe Centrum Nadawcze w Solcu Kujawskim.

Biurem Dyrektora Technicznego kieruje Barbara Kiepas-Jeleńska, która jest jednocześnie Naczelnym Inżynierem.

Zarząd powierzył pełnienie obowiązków Dyrektora Biura Technologii Adamowi Krasnodębskiemu, a Biura Informatyki i Telekomunikacji - Piotrowi Bremerowi.

Dyrektorem Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim pozostał Piotr Kożuchowski.

Zmiany struktury mają na celu podniesienie efektywności zarządzania w sferze działalności technologicznej, informatycznej oraz inwestycyjnej.

Dyrektor Techniczny w Polskim Radiu jest odpowiedzialny za całość procesów technicznych w spółce. Zajmuje się koordynacją prac realizowanych w Polskim Radiu w zakresie planowania, utrzymania i wdrażania rozwiązań technicznych służących do produkcji i emisji programu radiowego.

Do zadań Dyrektora Technicznego należy inicjowanie i prowadzenie prac w zakresie zmian zadaniowo - organizacyjnych w sferze działalności technologicznej, informatycznej i inwestycyjnej, uwzględniających nowe technologie kontrybucji, produkcji i rozpowszechniania programów radiowych oraz treści multimedialnych.

16 marca stanowisko Dyrektora Technicznego objął Józef Wacnik.

Jest on doświadczonym menadżerem oraz inżynierem, absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Ukończył także Studia Doktoranckie z zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego.

Wacnik ma bogate doświadczenie zawodowe. Był Dyrektorem Departamentu Wsparcia Technicznego w firmie Support, Dyrektorem Biura Informatyki i Telekomunikacji w Polskim Radiu S.A., członkiem Radio Committee przy Europejskiej Unii Nadawców, Dyrektorem Departamentu Infrastruktury Państwa w Ministerstwie Cyfryzacji.

W 2011 roku, wraz z Polskim Radiem S.A., zdobył tytuł Lidera Informatyki.

Wykładowca akademicki - wykłada Inżynierię Systemów Teleinformatycznych.

« wstecz