X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyjaciele Jedynki namalowali świąteczne obrazy w akcji charytatywnej „Choinki Jedynki”

Niedziela, 4 grudnia 2016
W niedzielne przedpołudnie 4 grudnia 2016 r. w siedzibie Polskiego Radia pojawili się niezwykli goście ze świata kultury, nauki i sportu, aby w ramach akcji „Choinki Jedynki” namalować obrazki pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Prace stworzone przez Przyjaciół Radiowej Jedynki zostaną zlicytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Podobnie jak w zeszłym roku honorowym gościem była Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Charytatywna akcja Programu 1 Polskiego Radia odbywa się w tym roku po raz piętnasty.

- „Choinki Jedynki” to więcej niż tylko pomoc potrzebującym. Jesteśmy tym, co dajemy innym. I właśnie w takich akcjach, jak "Choinki Jedynki" pokazujemy kim jesteśmy naprawdę, ile w nas jest człowieka. Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję za to, że do tej akcji włączają się ludzie znani, utalentowani, którzy dzielą się sercem i tym, co mają najlepsze, czyli talentem – powiedziała witając gości Prezes Polskiego Radia dr Barbara Stanisławczyk.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda nawiązała w swym przemówieniu do hasła tegorocznej akcji. - To prawda, że święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą tajemnicę. I to zarówno tę w wymiarze duchowym, religijnym, ale też tę w wymiarze społecznym, ponieważ niezależnie od naszej wiary, statusu społecznego, wieku, a przede wszystkim od poglądów politycznych wielką tajemnicą świąt Bożego Narodzenie jest fakt, że te święta nas łączą i wyzwalają wiele dobra. Z myślą o aukcji prac Przyjaciół Radiowej Jedynki Agata Kornhauser-Duda przygotowała dwie prace. - Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że moje ozdoby świąteczne będą miały ogromną konkurencję, bo pewnie mają Państwo większy talent plastyczny niż ja. Myślę, że słuchacze czekają już na prace, które będą tu dziś tworzone, wszystkich ich bardzo serdecznie pozdrawiam. Chciałabym zapewnić wszystkich słuchaczy, że naprawdę warto włączyć się w tę szlachetną akcję - dodała małżonka Prezydenta RP.

Dyrektor Jedynki Rafał Porzeziński, odnosząc się do tajemnic Bożego Narodzenia, powiedział, że doskonale opisał je Franciszek Karpiński w słowach „ma granice Nieskończony”. - To coś naprawdę niemożliwego. To niemożliwe dziś, także za sprawą Państwa, stanie się możliwe. Nie jest zagadką dla tych, którzy mają dobre, czułe, wrażliwe serca, że Boże Narodzenie może być każdego dnia. Dziś będzie się ono dokonywać właśnie tutaj za sprawą Waszą i naszych wiernych, dzielnych, kochanych słuchaczy, którzy już od jutra staną w licytacyjne szranki - podkreślił szef anteny. Wierzę, że spotkamy się wtedy w takim samym albo jeszcze liczniejszym gronie – zaznaczył dyrektor.  

Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo Wszystko”, dziękowała Jedynce za to, że po raz kolejny wspiera jej podopiecznych. - Wszystkie pieniądze z tej aukcji, każdy uśmiech jest skierowany do naszych podopiecznych. To są ludzie dorośli niepełnosprawni intelektualnie. Tacy, którzy nawet o pomoc nie umieją prosić, świat rozumieją sercem. Najbardziej mnie cieszy, że „Choinki Jedynki” to akcja, w której ludzie zapominają o wszystkich różnicach, o wszystkim, co nas dzieli, o wszystkich smutkach, tylko z taką samą radością pochylają się nad tymi karteczkami i lepią coś, malują. I to wszystko jest jak gdyby sercem robione, dlatego to ma taką ogromną siłę, dlatego daje taką ogromną radość – podkreśliła Anna Dymna. - Dziękuję, że jesteście i Jedynkę kocham - dodała.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski podkreślił, że udział w takim pięknym przedsięwzięciu jak „Choinki Jedynki” jest wielkim przeżyciem dla całej Fundacji Brata Alberta, która również opiekuje się dorosłymi niepełnosprawnymi intelektualnie. - Św. Brat Albert odszedł do Pana Boga dokładnie 100 lat temu. Było to Boże Narodzenie 1916 roku. Episkopat Polski, Sejm i Senat ustaliły, że począwszy od grudnia tego roku rozpoczyna się jubileuszowy Rok Brata Alberta. Ta akcja idealnie wpisuje się w ten rok - zaznaczył.

Licytacje obrazków w dniach 5-9.12.2016 r. na antenie Radiowej Jedynki.
Więcej informacji o całej akcji na stronie: choinkijedynki.polskieradio.pl
« wstecz